minb2

Zasady funkcjonowania maszyny SKU

Moduł czyszczący stanowi zwartą jednostkę. Wszystkie elementy konstrukcyjne składają się w jeden moduł, który można sprawnie zamontować do przedniego lub tylnego podnośnika w ciągniku kompaktowych. Źródłem napędu tego urządzenia jest przedni lub tylny wał napędowy. Zamontowanie z przodu pozwala na lepszą widok na pracę urządzenia. Montaż tylny jest stosowny wtedy, gdy dany ciągnik nie posiada z przodu podnośnika o odpowiedniej mocy. Przewożenie urządzenia może się odbywać jedynie wtedy, gdy moduł czyszczący jest podniesiony do góry.

zasadyp3140176 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Zanieczyszczone wypełnienie, piasek, granulat gumowy lub mieszanka obydwu materiałów zostaje wybrane z źdźbeł trawy za pomocą obrotowej szczotki.
  2. Zanieczyszczone wypełnienie zostaje oczyszczone. Od wypełnienia oddzielony zostaje kurz. Efekt cyklonu sprawia, że wypełnienie nie dostaje się w zasięg filtra.
  3. Wypełnienie umieszcza się na wymienialnym sicie, gdzie grubsze zanieczyszczenia takie, jak kapsle, patyczki od lodów, stłuczone szkło, kamienie, niedopałki papierosów oraz opakowania odsiane od wypełnienia. Wypełnienie powraca pomiędzy źdźbła trawy. Dostępne są sita o różnej wielkości oczek.
  4. Zgniecione włókna trawy zostają wyprostowane za pomocą szczotki rolkowej, która pracuje w zależności od prędkości wału napędowego.
  5. Szczotka rolkowa napędzana jest przez wałek pomocniczy.
  6. Regulowana podłużna miotła wygładza powierzchnię.
  7. Drobne zanieczyszczenia i cząsteczki kurzu są oddzielane od wypełnienia poprzez efekt cyklonu oraz przenoszone do kanału ssącego.
  8. Filtr składa się z dwóch worków filtrujących, które można łatwo wyciągnąć. Worki filtra wykonane są ze specjalnej wełny o aktywnej powierzchni do ok. 10 m2. Dostępne są worki do filtra o różnych wielkościach porów.
  9. Dno skrzyni filtra można łatwo otworzyć i wyczyścić wnętrze skrzyni oraz również ją spłukać, jeśli zaistnieje potrzeba.
  10. Wentylator wylotowy wytwarza odpowiedni ciąg powietrza wciągający powietrze z kurzem, który przedostaje się do worków filtrujących.
  11. Przesiane zanieczyszczenia, jak np. kapsle, patyczki od lodów, stłuczone szkło, kamienie, niedopałki, opakowania itp. zebrane zostają do pojemnika na odpady, który można z łatwością opróżnić. 

 

Go to top